top of page

Про Функцію

Запорукою успішної реабілітації є висока увага до людини, її стану, потреб та комфорту перебування у закладі. Таким є сучасний підхід до проєктування реабілітаційних центрів, і ми намагаємося йому слідувати.

Передпроєктні дослідженння

Насамперед, було досліджено актуальні світові практики проєктування реабілітаційних центрів та закладів охорони здоровʼя: нормативні вимоги, рекомендації та напрямні до проєктування, реалізовані обʼєкти-аналоги, напрацювання профільних організацій.

На основі цього було сформовано звіт про пацієнтів, персонал, їх основні потреби, та рекомендації для їх забезпечення.

Основою для формування функціональної програми закладу, зокрема, стали такі ресурси:

Ось, далеко не вичерпний, перелік аспектів, що важливі для успішної реабілітації, що їх ми намагалися врахувати у своїй роботі:

Приватність

забезпечення належного рівня приватності пацієнтів(-ок) та їх можливості цей рівень контролювати

Соціалізація

можливість спілкуватися та проводити час з близькими та людьми, що пройшли чи проходять через схожі виклики

Персонал

забезпечення гідних умов праці та перепочинку для персоналу центру

 

Природа

можливість споглядати та взаємодіяти з природнім оточненням

 

Психологічний комфорт

зведення до мінімуму чинників, що можуть викликати фрустрацію та/або психологічний дискомфорт

Безбарʼєрність

забезпечення безбарʼєрного доступу до всієї інфраструктури закладу за принципами універсального дизайну 

Ключові рішення

Адаптивне розпланування палат
В-2.jpg

Оптимальний варіант палати передбачає перебування там однієї особи із додатково облаштованим місцем для піклувальниці(-ка) та проводження часу з близькими. 

 

Такий варіант розпланування є найбільш комфортним для проходження процесу реабілітації, адже забезпечує, в тому числі, приватність пацієнта та підвищує рівень незалежності під час перебування.

Крім того, облаштування місця для піклувальниці(-ка) дозволяє зменшити навантаження на медичний персонал центру.

На рівні генплану
ГП.jpg

​Пропонуємо розташувати нове будівництво вздовж вул. Ряснянської, на тій частині ділянки, що зараз найменш ефективно використовується. Зокрема, тут найменша концентрація озеленення та найбільш занедбаний стан ландшафту і благоустрою.


Заїзд транспорту у існуючі господарські двори та його маневрування у них займає невиправдано багато площі. Ми пропонуємо, натомість,  влаштувати гаражні бокси для службового транспорту з заїздом безпосередньо з вулиці.


В східному куті ділянки, вздовж північно-східної її межі зараз, фактично, проходить два хідники: один по території лікарні, інший - за її межами. Ми пропонуємо залишити (розширивши при потребі) лише хідник, розташований на ділянці а на місці дублюючого влаштувати місця для паркування автомобілів. Для збереження контролю доступу на територію центру додаємо фрагмент огорожі з хвірткою.

Функціональне наповнення

У пропонованій планувальній структурі забезпечується чітке розділення між реабілітаційним центром та приймальним відділенням. Формуються стрункі та інтуїтивно відчитувані зв'язки між терапевтичними зонами зі збереженням приватності для пацієнтів стаціонару. При зонах палат стаціонару зʼявляються "осередки життя" - приміщення, що надаються до поліфункційного використання.

Плани поверхів
Запрошуємо до ознайомлення з ключовими рішеннями у формотворенні
bottom of page